Infeksionet e reja me koronavirus në Kinë/ “Nuk kanë temperaturë”- Ekspertët: Pacientët po tregojnë simptoma të ndryshme dhe…

| 16:52
SHPËRNDAJE

Ekspertët në Kinë thonë se pacientët Covid-19 e infektuar me koronavirus në veri-lindje të vendit tregojnë “simptoma të ndryshme” dhe kërkojnë “inkubacion më të gjatë” sesa ata në qytetin qendror të Ëuhan në fillim të shpërthimit të vendit.

Qiu Haibo, një nga mjekët kryesorë të vendit për kujdesin kritik në ekipin më të lartë mjekësor të Komisionit Kombëtar të Shëndetësisë, foli në kanalin kombëtar të lajmeve CCTV-13 në lidhje me vëzhgimet e reja që po bënte ekipi i tij.

fd6117a3-bb78-42c4-b3c0-144cf85a3a9f

Provincat Jilin kishin një periudhë më të gjatë inkubacioni dhe simptomat e tyre klinike nuk ishin tipike.

Ata nuk kanë temepraturë, tha ai, por vuajnë ose nga lodhja ose nga dhimbja e fytit. Disa nuk kanë simptoma fare. Ai shtoi se rastet e reja duket se mbartin virusin për shumë më gjatë.

Sipas agjencisë zyrtare të lajmeve Xinhua, 25 persona aktualisht janë duke marrë trajtim në spital në Jilin veri-lindor.

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.