Inaugurohet stadiumi i ri para ndeshjes, Rama me familjen në ceremoninë e hapjes: Ditë që do mbetet në histori për sportin shqiptar

| 20:45
SHPËRNDAJE

Kryeministri Edi Rama, i shoqëruar nga familja  e tij, bashkëshortja Linda Rama dhe djali, Zaho,  ishte i pranishëm në ceremoninë e inaugurimit të stadiumit të ri “Air Albania Stadium.

Në fjalën e tij gjatë ceremonisë, kryeministri Rama tha se kjo ditë do të mbetet në histori për sportin shqiptar

Capture-46-611x450

“Një ditë që mbetet në histori për sportin shqiptar. E kam pritur këtë moment prej shumë e shumë vitesh, e kam ëndërruar gjatë që shqiptarët nuk do të hynin më në një nevojtore futbolli për të mbështetur kombëtaren”, tha Rama.

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.