Ikona e bukurisë feston 84-vjetorin e lindjes, mbi 60 vite karrierë për Sophia Loren

SHPËRNDAJE

Diva e kinemasë italiane dhe asaj botërore, Sophia Loren, feston sot 84-vjetorin e lindjes. Gjithashtu ajo feston edhe mbi 60 vite në botën e kinemasë dhe artit, të cilat e shndërrojnë Loren në aktoren simbol.

Sophia-Loren-Hollywood-actress-Cary-Grant-Marlon-Brando-857752

Karriera e saj nisi në moshën 14-vjeçare në vitin 1949, teksa spikati në një konkurs bukurie.

Lajmin e plotë e lexoni në linkun: http://www.panorama.com.al/panoramaplus/ikona-e-bukurise-feston-84-vjetorin-e-lindjes-mbi-60-vite-karriere-per-sophia-loren/

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.