Humbi katër familjarët në aksidentin tragjik në Rrugën e Kombit/ Flet djali i madh dhe tregon për gjendjen e motrës në spital: Jam ende i tronditur

| 12:47
SHPËRNDAJE

Katër anëtarë të familjes Avdijaj, por me qëndrim në Zvicër humbën jetën si pasojë e një aksidenti mbrëmjen e së enjtes në Rrugën e Kombit.

familja-600x341

Djali i madh i Blerimit, Mirsadi, ka rrëfyer detaje për aksidentin tragjik nga i cili humbi katër anëtarë të familjes.

“Ndihem sikur jam në një film të keq horror!”, thotë Mirsad Avdijaj 26-vjeç, për të përditshmen zvicerane “Blick”.

Ai është djali i madh i Blerim Avdijaj dhe lejon BLICK të tregojë fotografitë e të ndjerit dhe të japë emrat e tyre të plotë. Përveç babait të tij, gruaja e tij e dytë Anjeza (34 †) si dhe vajza e tyre Medina (6 †) dhe Klejdi njëmbëdhjetë vjeçar – djali i Anjezës nga martesa e sa e parë, gjithashtu patën një aksident.

“Babai im ishte shoku im më i mirë”

“Unë i doja shumë të gjithë, Klejdi ishte si mishi dhe gjaku im,” thotë Mirsad Avdijaj.

Të Dielën e kaluar ai e çoi familjen në aeroport, “ai ishte miku im më i mirë, ende nuk mund të mendoj qartë ”.

Miqtë e Blerim Avdijaj ende nuk mund t’i besojnë lajmit të trishtuar. “Të gjithë jemi në shok. Unë e njoh Blerimin për njëzet vjet. Ai ishte një njeri kaq i mirë dhe i mirë. Gjithmonë shumë shoqëror dhe i lumtur ”, thotë një shok i të ndjerit për BLICK.

në luanin në kopsht. Nuk u kam thënë akoma se miqtë e tyre kanë vdekur”.

Gazeta shkruan se me sa duket familja donte të parakalonte një makinë tjetër me Citroenin e tyre. Në korsinë e kundërt kishte një përplasje ballore me një kamion. Katër nga pesë të persona në bord, vdiqën në vend.

Që nga ajo kohë, Violeta e vogël po lufton për jetën e saj në spitalin e Tiranës. “Ajo është dëmtuar rëndë, por ishte në gjendje të thoshte disa fjalë të premten. Mjekët kanë besim se ajo do të shërohet përsëri”, thotë vëllai.

Të ndjerët do të varrosen në Prishtinë të dielën. “Tani shpresoj se ata të gjithë e kanë gjetur paqen e tyre në parajsë”, thotë Mirsad Avdijaj.

Flasin miqtë

Miqtë e Blerim Avdijaj ende nuk mund t’i besojnë lajmit të trishtuar. “Të gjithë jemi në shok. Unë e njoh Blerimin për njëzet vjet. Ai ishte një njeri kaq i mirë. Gjithmonë shumë shoqëror dhe i qeshur ”, thotë Shefki O.

Fqinji Muamet R. është tronditur gjithashtu. “Ne gjithmonë bënim Barbecue së bashku dhe fëmijët tanë luanin në kopsht. Nuk u kam thënë akoma se miqtë e tyre kanë vdekur ”.

Një nga miqtë tanë të përbashkët donte të thërriste Blerimin të premten për t’i thënë se sa borë kishte në Schaffhausen. Por pastaj papritmas një polic u përgjigj në telefon dhe tha se Blerimi kishte një aksident të rëndë”, thotë O. Kështu e morën vesh miqtë dhe fqinjët për aksidentin tragjik.

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.