Humbi betejën me koronavirusin, ndërron jetë diplomati i lartë britanik në Hungari

| 18:59
SHPËRNDAJE

Zëvendës ambasadori britanik në Hungari, Steven Dick, 37 vjeç, humbi jetën, pasi u prek nga koronavirusi.

steven dick

Ai konsiderohej një diplomat dhe njeri i mirë, nga kolegët e tij, shkruajnë mediat e huaja. Javën e kaluar ai tha se ishte prekur nga virusi por ndjehej mirë.

Ai ka punuar me çështjet me jashtë që në vitin 2008 dha ka shërbyer më parë në Kabul dhe Riad.

Te lidhura

Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.