Atentati i dështuar ndaj kryeministrit Ahmet Zogu, në hyrje të Parlamentit, duket se vuri në lëvizje një mekanizëm, pasojat e të cilit do të linin...

TIRANE – Dy të rinj nga Mamurrasi janë vënë në pranga nga Policia e Tiranës, pasi kanë tentuar të përdhunojnë një vajzë 21- vjeçare. Ngjarja ka...

Policia greke ka arrestuar sot dy person që akuzohen se kanë marrë pjesë në vrasjen e bariut shqiptar, Bledar Tërpollari. Një nga dëshmitarët e krimit të...

Ish-truproja i Sali Berishës, Izet Haxhia ka deklaruar në një status në “Facebook” se i biri i ish-kryeministrit, Shkëlzen Berisha e kërcënon prej kohësh. Haxhia shkruan...

Gazeta austriake “Der Standard” i ka kushtuar një shkrim të gjatë diskutimeve të fundit mbi reformën në drejtësi që pritet të miratohet nga Shqipëria. Gazetarja Adelheid...

Një 35-vjeçar shqiptar është arrestuar për tentativë vrasje, peng marrje dhe kërcënim. Arrestimi i tij erdhi pas dhunës së ushtruar ndaj bashkëshortes së tij dhe dy...

Kryeministri, Edi Rama ndodhet në Francë me rastin e ceremonisë së dorëzimit të dekoratës së Komandatit të Legjionit të Nderit për shkrimtarin Ismail Kadare nga...
   

Aktualitet

19:50 Nga hetimet paraprake mësohet se adoleshentja e zhdukur nga banesa, por që u dorëzua në Polici, Gazije Kazija është larguar nga shtëpia me taksi...

Argument

18:45 Kundërshtia për fejesën e djalit të tij emigrant është bërë shkak i një sherri brenda familjes. Një ngjarje e tillë ka ndodhur në fshatin...

Panorama Plus

Në sesionin përmbledhës të Konventës për Integrimin Europian, i zhvilluar dy ditë më parë, ambasadorja e BE-së në Shqipëri ka qenë gjithë sy e veshë....

Mbrëmjen e së enjtes stafi i “Top Music Awards” organizoi “Nomination Party”, nata ku u shpallën kandidaturat e kategorive përkatëse për çmimet më të rëndësishme...

Tashmë dihet që reperi 29-vjeçar Ledri Vula i çmend vajzat, por prezenca e tij në natën festive të shpalljes së kandidaturave të 12 çmimeve të...

Këngëtari që është pëlqyer shumë në klipin “Ajo”, duket se gjatë punës për këngën ka gjetur dhe të dashurën e zemrës. Bëhet fjalë pikërisht për...

Ne Fokus

18:51 Policia italiane ka publikuar fotot e shqiptarëve dhe italianëve të kapur me drogë dhe armë ditën e sotme në Itali. Operacioni i policisë italiane, koduar...

Ekonomi

17:29 Kontrolli i Lartë të Shtetit, në zbatim të programit të tij ka përfunduar auditimin në Spitalit Universitar “Shefqet Ndroqi”, (Sanatoriumi) Tiranë, me objekt: “Auditimi...

Sport

21:24 Rekord në Kombëtare, Elseid Hysaj futet në histori si kapiteni me moshën më të re që prej vitit 1946, kur edhe Shqipëria ka nisur...

Kronike

16:35 Alban Hyka është autori i dyshuar i krimit të sotëm në Kombinat, ku viktimë e goditjeve me thikë mbeti 55-vjeçari, Luan Koprencka. Autori është ky...

Kulture

20:28 Presidenti francez, Fransua Holond i dorëzoi dje dekoratën e Komandantit të Legjionit të Nderit, shkrimtarit Ismail Kadare. Siç raportojnë mediat franceze, Presidenti francez ka përshëndetur...

Kosova

12:41 Prokuroria dhe Gjykata kanë ardhur në përfundim se dy dëshmitarë kundër Azem Sylës dhe grupit të tij janë të rrezikuar më jetë. Për këtë arsye...

Sociale

video

21:22 “Fiks Fare” ka denoncuar rastin e një mësuesve në shkollën 9-vjeçare “Konferenca e Pezës” në Tiranë. Nga pamjet e publikuara shihet mësuesja Filloreta Dervishi...

Bota & Rajoni

08:44 Migrantët e paligjshëm në Shtetet e Bashkuara, shpesh, trajtohen më mirë sesa veteranët ushtarakë, ka thënë kandidati republikan për president të SHBA-së, Donald Trump. “Nuk...

Dossier

18:00 Kur kanë kaluar plot dy vjet nga vdekja e Mentor Qukut, shkrimtarit dhe albanologut të mirënjohur shqiptar, Ali Hasani dhe Irfan Domnori sjellin në një shkrim në “Panorama” të pathënat e studiuesit të madh, njohësit të Mjedës.