Një adoleshente shqiptare, sot 15-vjec, e detyruar të prostituoje që në moshën 12-vjeçare ka nxjerrë në dritë përfshirjen e biznesmenëve greke në këtë histori abuzimi...

Ekzekutohet me armë në sy të gruas një shqiptar në Itali, pronar i një picerie të njohur. Mediat italiane raportojnë se ngjarja ka ndodhur gjatë...

Jamarbër Malltezi nuk ka pranuar të ketë qëlluar deputetin Taulant Balla në aeroportin e Romës, në Itali. Pas marrjes në pyetje për më se dy orë,...
video

Aksidenti rrugor i ndodhur pasditën e së dielës në Qafë Muzinë ka marrë përmasa tragjike. Kjo pasi një nga fëmijët e plagosur ka ndërruar jetë. Bëhet...
   

Aktualitet

08:49 Pronari i një picerie të njohur në Tiranë ka denoncuar dhunën e ushtruar nga punonjësit e policisë, ku shkak është bërë bllokimi i automjetit...

Argument

video

08:51 Një i ri i ndaluar nga policia, për arsye që nuk janë të qarta, është kërcënuar nga oficerët. Shkak është bërë ofendimi i të riut...

Panorama Plus

Eldora Koçi, një nga lojtaret e lojës së “Big Brother 6”, që bëri përshtypje për sekretin e saj “unë jam talasemike”, na shfaqet shumë e...

Ka qenë një këngë e vjetër italiane, e cila kishte këtë tekst: “Per quest anno non cambiare, stessa spiagga, stesso mare”(për këtë vit mos ndrysho,...
video

Kënga “Të ka lali shpirt” e Silva Gunbardhit duket se jo vetëm ka kapërcyer kufijtë e vendit, por edhe është kthyer në një këngë hit...

Endri Fuga është po aq i njohur sa Kryeministri. Njeriu që i rri gjithmonë pranë tij, pasi është këshilltari i tij. Duket sikur Fuga nuk ka...

Ne Fokus

15:48 Mediat qipriote kanë raportuar detaje të tjera nga shqiptari Aleks Burreli, i cili është në kërkim për vrasjen e biznesmenit qipriot, Pano Kalopsidiotis, dy...

Ekonomi

07:19 Pronarët e makinave që nuk kanë paguar taksat për një periudhë prej më shumë se 10 vitesh do të kenë afat 6 muaj për...

Sport

10:50 Trajneri Visente Del Bosken mund të jetë ndeshja e fundit në krye të pankinës së Spanjës, nëse kombëtarja e tij përsërit të njëjtën paraqitje...

Kronike

09:51 Doganieri, polici kufitar dhe një tregtar u arrestuan me akuzën e kontrabandës. Ministria e Brendshme njofton se sektori Kundër Krimit Financiar në Drejtorinë Vendore...

Kulture

19:51 Natën ato marrin trajta të frikshme. U ngjajnë ca përbindëshave, që ndryjnë mistere brenda vetes. Natën, rrënojat e mbetura nga Shqipëria socialiste duket sikur...

Kosova

09:18 Dalja e Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian, si dhe paralajmërimi i disa shteteve tjera se do të veprojnë njëjtë, nuk do të ndikojë...

Une Gruaja

07:30 Kanë qenë të shumtë shqiptarët që kanë treguar për historitë e strehimit të hebrenjve në shtëpitë e tyre, në rrjedhën e viteve. Është i...

Sociale

07:05 Një tarifë më pak për familjet që janë në proces legalizimi. Të gjithë ata që kanë ndërtuar në tokë shtet dhe tokë me pronarë,...

Bota & Rajoni

09:10 Të largohesh apo të mos largohesh: kjo është çështja. Akoma. Pas votimit historik të Britanisë për të lënë në Bashkimin Evropian, nuk ka asnjë tregues...

Dossier

10:44 Varret e fshatit Trestenik të Devollit ndodheshin afër rrugës që të çonte në Llabanicë tek burimi i Dromit anës lumit. Aty hapën me nxitim...