Hithër dhe limon, receta natyrale që kuron aneminë

SHPËRNDAJE

Anemia është një sëmundje që shkaktohet nga mungesa e hekurit ose si shenjë shoqëruese e një problemi tjetër shëndetësor. Simptomat e anemisë përfshijnë lodhjen, rënien e flokëve, takikardinë e të tjera.

caj

Ilaçet dhe kurat farmaceutike janë të shumta. Por duhet të keni kujdes nga suplementët e hekurit.

 

5 lugë gjelle me gjethe të thara hithre. Mund të përdorni edhe gjethe të njoma.

Lajmin e plotë e lexoni në linkun: http://www.panorama.com.al/panoramaplus/hither-dhe-limon-receta-natyrale-qe-kuron-anemine/

 

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.