Hidhet shorti i botërorit ‘Brazil 2014’, ja 8 grupet

| 18:19
SHPËRNDAJE
 

Nga hedhja e shortit

UPDATE- Pas 820 ndeshjesh kualifikuese, 32 kombëtaret më të forta në botë kanë mësuar sot  kundërshtarin e grupeve në finalet e “Brazil 2014”.

Shorti është hedhur pak minuta me pare dhe ka sjelle keto perballje ne grupe.

Para hedhjes se eshte nderuar edhe Nelson Mandela, i cili u nda nga jeta mbremjen e djeshme ne moshen 95-vjeçare.

Grupi A
Brazil
Kroaci
Meksikë
Kamerun
Grupi B
Spanjë
Hollandë
Kili
Australia
Grupi C
Kolumbi
Greqi
Bregu i Fildishtë
Japoni
Grupi D
Uruguaj
Kosta Rika
Angli
Itali
Grupi E
Zvicër
Ekuador
Francë
Honduras
Grupi F
Argjentina
Bosnje dhe Hercegovina
Iran
Nigeria
Grupi G
Gjermani
Portugalia
Gana
SHBA
Grupi H
Belgjikë
Algjeria
Rusia
Korea

 

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

2 KOMENTET

Comments are closed.