Hetimet për rrugët, bie një akuzë kundër Dashamir Xhikës, Krimet e Rënda…

| 14:32
SHPËRNDAJE

Krimet e Rënda kanë shpallur moskompetencë për hetimet nga ish-drejtorit të rrugëve, Dashamir Xhika, i cili hetohej dhe për korrupsion.

Sot mësohet se kjo akuza është rrëzuar dhe ndaj tij mbetet vetëm akuza e shpërdorimit të detyrës, e cila do të hetohet nga Gjykata e Tiranës.

xhikaaaaaaaaaaaaaa-770x470

Ish-kreu i Autoritetit Shqiptar të Rrugëve u prangos mbrëmjen e 2 shkurtit 2018 me akuzën e korrupsionit dhe shpërdorimit të detyrës.

Xhika dhe 2 ish-vartësit e tij Albens Alite dhe Aksel Qorduku akuzohen për  abuzime në ndërtimin e rrugës Tiranë-Elbasan.

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.