Grushti i shtetit në Turqi, PD: Mbështetje demokracisë dhe shtetit ligjor

| 10:04
SHPËRNDAJE

Partia Demokratike e Shqipërisë në deklaratën e saj lidhur me zhvillimet e fundit në Turqi, shprehet në mbështetje të plotë të autoriteteve, demokracise dhe shtetit ligjor.

pd

Deklarata

“Partia Demokratike  ka ndjekur me shqetësim zhvillimet e orëve të fundit në Turqi.

PD shpreh mbështetjen për autoritetet e zgjedhura demokratike ne Turqi, demokracinë dhe shtetin ligjor.

Ruajtja e rendit kushtetues dhe rikthimi i paqes dhe sigurisë publike jane në interes të të gjithë qytetarëve të Turqisë dhe miqve e partnerëve të saj,”thuhet në përfundim.

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

1 KOMENT

Comments are closed.