Grushti i shtetit, Meta: Rikthimi i rendit kushtetues, stabilitet për Turqinë dhe rajonin

Jul 16, 2016 | 11:22
SHPËRNDAJE

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta shpreh solidaritetin e tij me popullin turk dhe autoritetet legjitime te vendit per kapercimin me sa me pak kosto te situates se rende te krijuar nga tentativa per grusht shteti.

Meta-Konsensus

Në një deklaratë për mediat, Meta thekson se “Shmangia e gjakderdhjes dhe rikthimi i rendit kushtetues jane tejet te rendesishme per stabilitetin e Turqise dhe te gjithe rajonit”.

Kryetari i Kuvendit i bashkohet thirrjess se komunitetit nderkombetar per qetesimin e situates, rikthimit te normalitetit dhe mbeshtetjes per udheheqesit dhe institucionet legjitime te dala nga vota e popullit turk.

© Panorama.al

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.