Gruaja bie në koma disa ditë, pas simptomave të gripit mëson se ishte me COVID-19. Djali i saj jep lajmin e mirë

| 11:57
SHPËRNDAJE
 

Një gjyshe britanike e cila ishte duke luftuar për jetën e saj në gjendje kome, pasi u prek nga koronavirusi, e ka mundur sëmundjen.

Bëhet fjalë për 62 vjeçaren Marion Jolliff, e cila shfaqi simptoma të ngjashme me gripin në fillim të muajit, por shpejt filloi të kishte probleme edhe me frymëmarrjen.

1_DNP_CHP_250320Slug_198-Marion-JolliffJPG

Gjyshja e katër nipave e mbesave, ra në koma në spital, raporton Mirror. Sot, djali i saj Alen Jolliff, zbuloi sot se e ëma ishte shëruar plotësisht.

“Ne jemi absolutisht në qiellin e shtatë pas këtij lajmi. Stafi ka bërë një punë absolutisht të mahnitshme. Unë nuk do të doja të jem në pozitat e tyre. Disa janë duke bërë turne të trefishta, janë absolutisht të mrekullueshme”, tha Alen.

“Morëm konfirmimin se nëna nuk po trajtohet më për koronavirus”, tha ai.

1_Drive-Through-Coronavirus-Test-Site-Established-In-Wolverhampton

Marion u bë personi i parë në Sunderland, Tyne dhe Wear, që u diagnostikua me koronavirus në fillim të këtij muaji. Nuk dihet ende se si ajo arriti të shërohej, por ky gjithsesi është lajm shprese dhe optimizmi.

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.