Griezman: E meritoj të jem në podium për “Topin e Artë”, në 2016 humba…

SHPËRNDAJE

Griezman ka zhvilluar një sezon spektakolar në planin individual. Sulmuesi fitoi Botërorin me Francën dhe Ligën e Europës dhe Superkupën me Atletiko Madrid. Francezi është shprehur i zhgënjyer që nuk është në podiumin e FIFA-s për “Topin e Artë”.

411903_TS_05-09-18_3642693795_

“Unë e meritoj të jem mes 3 të parëve. Në 2016 kam humbur 2 finale dhe isha në podium pas Ronaldos dhe Mesit, ndërsa këtë vit kam fituar 3 dhe nuk jam. Është diçka e çuditshme dhe ndjej keqardhje. Ne fituam Kupën e Botës dhe nuk ka asnjë francez.” u shpreh Griezman për “L’Equipe”. Pjesë e podiumit janë Ronaldo, Modriç dhe Salah. 27 vjeçari është pjesë e Atletiko Madrid që prej vitit 2014 duke shënuar 80 gola në 145 paraqitje. Këtë verë ai refuzoi të largohej për të Barcelona.

 

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakPushtimi nazist/ 'Të gjithë do vriten, jam i shokuar, s'e marr dot më veten', ditari i mjekut polak zbulon tmerret
Artikulli tjetërVIDEO/ Identifikohet shqiptari që vdiq pas sherrit në Itali, baba i dy fëmijëve

S'KA KOMENTE

Comments are closed.