Greqia vendos rregulla të reja për kalimin e shqiptarëve. Cilat janë ato dhe kur hyjnë në fuqi

| 18:58
SHPËRNDAJE
 

Greqia ka vendosur masa të reja në vend kundër koronavirusit.

kakavije-c1200x600

Zëvendës Ministri i Mbrojtjes Civile dhe Menaxhimit të Krizave, Nikos Hardalias, se nga e mërkura në pikën e kalimit kufitar të Kakavijës nuk do të ketë kalime duke filluar nga ora 23 e mbrëmjens deri në orën 07:00 të mëngjesit.

Në këtë pikë do të vendosur edhe një grup mjekësh për të kryer kontrolle.

Gjithashtu, nga 16 gusht, udhëtarët nga Shqipëria që hyjnë nga Kakavijaa do të duhet të kalojnë 7 ditë në izolim. Z. Hardalias kujtoi që përdorimi i një maskë është i detyrueshëm.

 

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.