Greqia goditet nga një tërmet i fortë në të njëjtën ditë kur 88 vjet më parë vdiqën 161 persona nga…

| 9:42
SHPËRNDAJE
 

 

Një tërmet i fortë është regjistruar gjatë natës së shkuar në Greqi.

termet-3-768x432-2

Tërmeti ka pasur një magnitudë prej  5.2, u regjistruar rreth orës 01:50, në zonën detare të malit Athos.

Lëkundjes sizmike në zonë filluan të shtunën, në të njëjtën ditë kur 88 vjet më parë ndodhi tërmeti vdekjeprurës në Halkidiki me 161 të vdekur.

Sipas njoftimit të Institutit Gjeodinamik të Observatorit Kombëtar të Athinës, epiqendra e dridhjeve ndodhet në det 22 km në jug-jugperëndim të malit Athos.

 

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.