Greqi/ Shqiptari bën deklaratën “bombë” në gjykatë pasi përplasi një makinë: Për shkak të tërmetit në Shqipëri, isha…

| 20:16
SHPËRNDAJE

Ai kishte pirë sasi të mëdha alkooli sepse ishte pikëlluar nga tërmetet që goditën vendlindjen e tij.

Στιγμιότυπο-2019-12-05-09.20.00

Bëhet fjalë për një 51 vjeçar shqiptar, i cili u ul dje në bankën e të akuzuarve në Gjykatën e Volosit, i akuzuar për drejtimin e automjeti pa patentë dhe vozitje në mënyrë të rrezikshme.

Mjeti që drejtonte shqiptari ishte përplasur me një makinë tjetër duke shkaktuar dëme materiale, ngjarje e ndodhur rreth orës .40 të mëngjesit të së dielës së kaluar në qendër të Volosit.

Gjykata e shpalli fajtor dhe e dënoi me gjithsej 14 muaj burg, me një dënim me kusht tre vjet dhe me gjobë deri në 1200 euro. Aksidenti ndodhi në kryqëzimin e rrugëve L. Byron dhe Metamorphosis, dhe 51-vjeçari pretendoi se po shkonte për peshkim. Ai ishte i papunë duke deklaruar se ishte shqetësuar nga tërmetet në Shqipëri.

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.