Grenell: Zbatimi i marrëveshjes Kosovë-Serbi, prioritet i Administratës Trump. Replika me ambasadoren…

| 7:53
SHPËRNDAJE
 

Para se të mbërritjes sot në Kosovë, i dërguari i posaçem i Presidentit Trump Richard Grenell ka reaguar përmes “Twitteri”-t, duhe thënë se zbatimi i marrëveshjes së arritur në Washington është një top-prioritet për Administratën Trump.

“Zbatimi i marrëveshjes së nënshkruar nga Kosova dhe Serbia është një top-prioritet për Administratën Trump.

Shihemi në Prishtinë dhe Beograd këtë javë”, ka shkruar ai duke i replikuar një postimi të bërë nga ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku, rreth kësaj vizite.

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.