Grabitje me armë në panairin e artit në Mastriht. Shikoni pamjet

Jun 28, 2022 | 16:34
SHPËRNDAJE

_125675919_tefaf1Dy persona janë arrestuar pasi një bandë hajdutësh thyen vitrinat e xhamit në një panair evropian të artit të bukur në qytetin holandez të Mastrihtit.

Një nga personat u filmua duke thyer kutitë me një vare, ndërsa bashkëpunëtorët i mbanin larg vizitorët.

Një vizitor mori një vazo të madhe në një përpjekje të dukshme për të ndaluar grabitësit.

Dy të dyshuar u arrestuan shpejt në një distancë të shkurtër.

Megjithëse shumica e ekspozitave në atë seksion të ekspozitës së Mastrihtit shfaqnin art të bukur, disa vitrinë ekspozuan bizhuteri, duke përfshirë diamante.

Një nga anëtarët e bandës u shfaq me armë, ndërsa një tjetër sulmoi vitrinat dhe mund të shihej duke rrëmbyer sende dhe duke i futur ato në një qese. Fytyrat e të katërve ishin të zbuluara edhe pse të gjithë mbanin kapele dhe xhaketë sportive.

 

© Panorama.al

Te lidhura