Grabitësit hapin zjarr ndaj fugonit që transportonte paratë, plagosen dy punonjës të kompanisë

Mar 8, 2021 | 20:24
SHPËRNDAJE

Dy persona kanë mbetur të plagosur pas një tentive grabitjeje të armatosur në magjistralen Prishtinë-Gjilan, bëri të ditur Policia e Kosovës.

policia e kosoves

“Bazuar në informacionet e para janë ngritur dyshimet se persona të dyshuar kanë shtënë me armë zjarri në drejtim të automjetit që po kryente transportin e parave. Për pasojë, dy persona, pjesë e kompanisë që po kryente transportin, janë plagosur dhe të njëjtit janë dërguar në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës për trajtim mjekësor”, thuhet në njoftimin e policisë.

Personat e plagosur janë punonjës të kompanisë private të sigurisë “Besa Security”, u konfirmua nga zyra për informim e kësaj kompanie.

Sipas saj, punonjësit e plagosur janë jashtë rrezikut për jetën.

Ata kanë qenë të veshur me jelekë anti-plumb, ndërsa pjesëtarë të Forcës së Sigurisë së Kosovës, që kanë kaluar pranë, “u kan dhënë ndihmën e parë”, thuhet në komunikatën e kompanisë “Besa Security”.

Policia e Kosovës tha se ka filluar një hetim lidhur me rrethanat që e karakterizojnë ngjarjen, me qëllim “zbardhjen e tyre dhe identifikimin e të implikuarve”./ REL

© Panorama.al

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.