Gol pas 117 sekondash lojë, Shou hyn në histori të Kampionatit Europian dhe Anglisë

Jul 11, 2021 | 21:23
SHPËRNDAJE

 

Anglia surprizoi Italinë në finale duke i shënuar gol vetëm pas 117 sekondash lojë.

shou

Luk Shohu shfrytëzoi bukur një hapësirë të lënë në mbrojtje nga e majta për të mposhtur lehtësisht Donarumën. Ky është goli më i shpejtë i realizuar në një finale Europiani dhe njëkohësisht më i shpejti i realizuar ndonjëherë për Anglinë në këtë kompeticion.

 

Mbrojtësi i Mançester Junajtid ka bërë performanca fantastike këtë Europian duke qenë një nga lojtarët më të mirë të ‘’3 Luanëve’’.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura