Goditje të tjera tërmeti gjatë natës, ja ku është zhvendosur epiqendra

SHPËRNDAJE

Te tjera lekundje termeti jane regjistruar gjate nates dhe oreve te para te mengjesit te dates 17 korrik.

Nderkohe qe deri ne oret e vona te nje dite me pare epiqendra vijonte te ishte Gjiri i Lalezit, pak me vone, ajo u zhvendos fillimisht drejt Vlores, me pas ne Fier, e se fundi ka goditur ne Vore.

Per fat nuk ka pasur vend per panik e frike, pasi lekundjet kane qene te lehta me magnitude me e larta 2.

Ja tabela 

termete

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakPak javë pas vdekjes së djalit, prindërit mbeten pa fjalë. U vjen një faturë për të paguar
Artikulli tjetër"Lavë bombë", turistët shohin tmerr me sy në mes të detit. Ja si u godit anija nga vullkani (VIDEO)

S'KA KOMENTE

Comments are closed.