Goditje për Milanin, ylli i skuadrës kuqezi mbyll vitin

Dec 14, 2021 | 12:18
SHPËRNDAJE

Nuk kanë fund makthet për Milanin, ku përveç rezultateve dhe paraqitjes negative, tani ekipi kuqezi merr një tjetër lajm të keq.

Rafael Leao

Rafael Leao ka mbyllur vitin dhe nuk do të jetë i gatshëm për ndeshjen e rëndësishme ndaj Napolit në fundjavë.

Leao pësoi një tërheqje në takimin ku Milani zhvilloi ndaj Salernitanës, dhe tashmë po humbet dy sfidat e rëndësishme për ecurinë e kuqezinjve, ndaj Napolit dhe kundër Empolit më 22 dhjetor.

22-vjeçari portugez ka zhvilluar me Milanin në këtë sezon në të gjitha kompeticionet 19 ndeshje nga ku ka realizuar 5 gola dhe ka dhuruar dhe 3 asist.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura