Goditje e fortë për presidentin/ Tjetër dorëheqje në qeveri, ja ministrja që la kabinetin

SHPËRNDAJE

Laura Flessel, ministja e Sporteve te Frances ka njoftuar se do te largohet nga qeveria. Dorëheqja e saj vjen vetëm një javë pasi ministri i mjedisit Nicolas Hulot u largua nga qeveria.

ministrja

Presidenti francez Emmanuel Macron humbi anëtarin e tij të dytë të kabinetit brenda pak kohesh. Ministrja e sporteve Laura Flessel njoftoi se po largohej për arsye personale.

Flessel, një ish kampione olimpike, ndoqi ish-ministrin e mjedisit Nicolas Hulot duke hequr dorë nga qeveria franceze.

Sipas sondazheve të opinionit, të dy renditen midis ministrave më të popullarizuar të Macron-it, të gjitha ndërsa popullariteti i presidentit vazhdon të shenoje ulje të reja.

Por vete ministrja ka deklaruar se do te mbetet ” nje besnike e presidentit dhe e kryeministrit”.

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.