Goditi disa herë me thikë gruan, gjykata jep masën e sigurisë për 46-vjeçarin! Çfarë deklaroi para togave të zeza

Jun 8, 2023 | 12:13
SHPËRNDAJE

Gjykata ka lënë në burg, 46-vjeçarin Aleko Myrtollari, i cili goditi me thikë bashkëshorten e tij mbrëmjen e së dielës.

Gjatë seancës, ai ka pranuar autorësinë, por është shprehur se nuk e ka bërë me qëllim.

Avokati i 46-vjeçarit tregoi për mediat arsyet pse klienti i tij ka plagosur bashkëshorte, Marjola Myrtollari me thikë.

Avokati Nevzat Tarelli: Është pranuar autorësia por jo me qëllimin e vrasjes, por është një reagim për shkak të një debate të zhvilluar për probleme familjare që lidhen kryesisht me mënyrën e jetesës dhe dyshimeve që ai ka ngritur mbi këtë mënyrë jetese gjatë kohës që ai nuk ishte në Shqipëri.

Çfarë dyshimesh? Xhelozi? Tradhti?

Avokati Nevzat Tarelli: Ai ka konstatuar se bashkëshortja e tij disa varëse floriri për të cilat ka ngritur dyshime dhe ka kërkuar shpjegime, si edhe mbi faktin që dy fëmijët janë lënë pa shkollë prej bashkëshortes.

Lexoni lajmin: “Fëmijët mbetën pa shkollë, çupa pinte cigare”/ Dyshimet për tradhti? Aleko Myrtollari pasi plagosi gruan me thikë: Prishte paratë, kur u ktheva nga Gjermania e gjeta me…

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura