Gjykata e Posaçme kalon për gjykim dosjen e grupit të Talo Çelës, ja akuzat ndaj tyre

Oct 21, 2021 | 11:56
SHPËRNDAJE

Gjykata e Posaçme GJKKO ka kaluar për gjykim dosjen ndaj grupit te Talo Celës, të akuzuar për dy ngjarje kriminale me 4 viktima, raporton News24.

unnamed

 

Në gjykim ka kaluar dosja për Besian Xhixha, Enver Diva, Altin Ndoci dhe për bashkëpunëtorin e drejtësisë, Klevis Alla.

Për te pandehurit Talo Cela dhe Nuredin Dumani gjykata pezulloi me një vit çështjen, për shkak se ata ende nuk janë arrestuar.

Të pandehurit akuzohen për vrasje e vëllezërve Viktor e Besmir Haxhia dhe Dorian Shkoza e Anxhelo Avdia.

© Panorama.al

Te lidhura