Gjuriç: Serbët do të kenë më shumë territor

SHPËRNDAJE

Nëse do të ketë zgjidhje të problemit të Kosovës, atëherë Serbia dhe serbët do të kenë më shumë territor, para dhe të drejta.

marko-tanjug02_1534666567-236335

Kështu thotë për të përditshmen serbe Politika, Marko Gjuriq, drejtori i ashtuquajturës Zyrës për Kosovë, transmeton Telegrafi.

“Nëse do të ketë zgjidhje të problemit të Kosovës, atëherë Serbia dhe serbët do të kenë më shumë territor, para dhe të drejta. Kjo do të përmirësojë pozitën e tyre aktuale”, thotë Gjuriq.

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprak“Korrigjimi i kufijve ofron pajtim”, Agron Tufa reagon ndaj Baton Haxhiut: Tradhtarët s’kanë atdhe
Artikulli tjetërBefason Pipo Inzagi: Dua të luaj ende

S'KA KOMENTE

Comments are closed.