Gjëja e parë që shihni në këtë foto zbulon frikën tuaj më të madhe

Mar 29, 2021 | 23:27
SHPËRNDAJE

Frika është një përgjigje e natyrshme ndaj rrezikut të mundshëm. Sidoqoftë, psikika jonë mund të lidhë simbole të çuditshme me rrezikun potencial vetëm sepse kemi emocione që nuk i kuptojmë, shkruan “Italia Feed”.

Çfarë patë së pari?

imazh

Nëse keni parë:

Vajzë

Nëse figura e parë që keni parë në këtë foto ishte vajza, frika juaj buron nga emocionet e ndrydhura që vijnë nga fëmijëria.

Nëse nuk përpunohen si duhet, ato mund të lindin në moshën e rritur në formën e frikës së papërshtatshme, varësive, modeleve njohëse dhe dëshirave.

Flutur

Nëse gjëja e parë që keni parë në këtë foto ishte flutura, ka shumë të ngjarë që frika juaj e pandërgjegjshme të rrjedhë nga frika ndaj fundit të diçkaje ose nga frika e mos përjetimit të gjërave të caktuara.

Luleshtrydhe

Nëse imazhi i parë që keni parë është ai i luleshtrydhes, ajo që po kërkoni është në zemrën tuaj. Frika juaj më e madhe vjen nga rezistenca juaj e pavetëdijshme ndaj dashurisë.

Shpesh kjo traumë buron nga fëmijëria, nga mënyra sesi prindërit tanë shprehur ndjenjat e tyre ndaj njëri-tjetrit para jush.

Merimangë

Nëse për herë të parë keni parë figurën e merimangës në këtë fotografi, kjo do të thotë që frika juaj e pavetëdijshme rrjedh nga paaftësia juaj për t’u ndjerë plotësisht të sigurt në një mjedis të caktuar.

Pemë

Nëse një nga gjërat e para që patë në këtë foto ishin dy pemët, kjo do të thotë që keni frikë të pranoni një pjesë të vetes tuaj, kështu që e zhvilloni identitetin rreth kësaj hije vetë-rezistuese për ta përputhur atë me veten tuaj.

Arush

Kjo frikë mund të vijë nga një traumë e pavetëdijshme që ka ndodhur ndoshta në fëmijëri, një ngjarje ku keni përjetuar frikë. Ju mund të keni frikë të qëndroni vetëm ose madje edhe të besoni te të tjerët.

© Panorama.al

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.