Gjatë natës janë regjistruar 9 lëkundje tërmeti, IGJEUM nxjerr të dhënat: Ja si ka ardhur magnituda

| 13:48
SHPËRNDAJE

Gjate oreve te nates, deri ne mengjes toka ka vazhduar te dridhet. Sipas Institutit te Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit jane regjistruar 9 lekundje termeti deri ne oren 07:07 te 30 nentorit. termet-1-1

Per fat magnituda e lekundjeve vjen ne renie krahasuar me paslekudnjet e frikshme qe pasuan termetin tragjik me 50 viktima.

Lekundja e fundit e regjistruar ka qene me magnitude 2.6 dhe me epiqender ne Gjirin e Lalzit.

Lekundja me magnituden me te forte ka qene ajo po me epiqender ne Lalez, me force 3.4 dhe eshte matur ne oren 05:16.

Per te dhenat e detajuara lutemi shihni tabelen me poshte:

Untitled

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.