Gazetarja e njohur humb betejën me sëmundjen, fjalët e bashkëshortit i përlotin të gjithë

SHPËRNDAJE

Pas dy vitesh luftë me sëmundjen e kancerit në gji, gazetarja e njohur e BBC-së Rachael Bland ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm. Historia e saj bëri bujë të madhe në të gjithë botën për optimizmin që 40-vjeçarja përcillte dhe forcën me të cilën e përballonte sëmundjen.

Rachael Bland3

E pavarësisht se Rachael e dinte shumë mirë se i kishte ngelur vetëm pak kohë për të jetuar, ajo nuk ngurronte që të shijonte çdo moment dhe të ishte tepër aktive.

racha

Madje një ditë më parë, gazetarja e njohur bëri një status në rrjetin social “Twitter”, ku tregonte se sëmundja e rëndë kishte përparuar dhe se i kishin ngelur edhe pak kohë për të qenë pjesë e kësaj bote.

Lajmin e plotë e lexoni në linkun: http://www.panorama.com.al/panoramaplus/gazetarja-e-njohur-humb-luften-me-semundjen-fjalet-e-bashkeshortit-perlotin-te-gjithe/

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakHelmimi i ish-spiunit rus dhe vajzës së tij, dalin emrat e dy autorëve. Udhëtuan nga Moska në Londër me ...
Artikulli tjetërGjimshiti: Objektivi është t’i fitojmë të dyja ndeshjet, nuk mendojmë për…provokimet

S'KA KOMENTE

Comments are closed.