Fundi i pushimeve verore, si ta mbajmë sa më gjatë nxirjen nga dielli

SHPËRNDAJE

Pushimet verore lënë te ne një shenjë mjaft të bukur, pikërisht ngjyrën e bronztë të lëkurës. E kjo ngjyrë na e bën edhe më të lehtë rikthimin në përditshmëri, duke na e përmirësuar humorin.

C_2_articolo_3161440_upiImagepp

P0ër këtë arsye, objektivi është sesi ta ruajmë këtë ngjyrë sa më gjatë të jetë e mundur. Gjëja e parë që duhet të dimë është se qelizat e lëkurës kanë një cikël jete prej 28 ditësh, që do të thotë që ngjyra jonë e bronztë humbet. Por ka disa rutina bukurie që “zgjasin jetën” e tyre, shkruan “tgcom”.

 

Lajmin e plotë e lexoni në linkun: http://www.panorama.com.al/panoramaplus/fundi-i-pushimeve-verore-si-ta-mbajme-sa-me-gjate-nxirjen-nga-dielli/

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakEMRAT/ Policia, jep detajet për aksionin në lagjet e "të fortëve": Arrestuan 4 persona, u sekuestruan dhe... (VIDEO)
Artikulli tjetërÇinari nis stërvitjen te Partizani, por Gegës i mungojnë tre lojtarë

S'KA KOMENTE

Comments are closed.