FOTO+VIDEO/ Njëri më spektakolar se tjetri, FIFA publikon kandidatët për golin më të bukur

Jan 4, 2022 | 20:23
SHPËRNDAJE

Si çdo sezon FIFA ka publikuar tre finalistët për çmimin “Puskash”. Ky çmim i dedikohet golit më të bukur të sezonit të lamë pas. Ndërmjet shumë golave spektakolarë, tre janë zgjedhur si finalistë.

finaliste

Erik Lamela

Një magji kundër Arsenalit duke parë mënyrën e koordinimit, por dhe trajektoren që ndoqi topi.

Patrik Shik

E kush mund ta harrojë super golin nga gjysma e fushës kundër Republikës Çeke. Ndeshje e vlefshme për Europianin 2020, por ky gol i çoi të gjithë në këmbë.

Mehdi Taremi

Një emër i panjohur por skuadra që i shënoi fitoi Championsin. Një akrobaci fantastike ndaj Çelsit e ka futur lojtarin mes finalistëve.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura