“Para ligjit përgjegjësit”, Presidenti Meta jep detaje nga mbledhja e Këshillit të Sigurisë Kombëtare pas tragjedisë nga tërmeti

| 10:28
SHPËRNDAJE

kehsilli sigurise

“Prokuroria të vendosë para përgjegjësisë penale të gjithë ata që do të rezultojnë përgjegjës”. Me këtë përfundim është dalë nga mbledhja e Këshullit të Sigurisë Kombëtare sot pas takimit që thirri kreu i shtetit. Presidenti Ilir Meta ka dhënë detaje nga mbledhja e sotme në një postim në rrjetet sociale ku shkruan:

“Sot në mbledhjen e Këshillit të Sigurisë Kombëtare, diskutuam për një bashkëveprim dhe koordinim më të ngushtë midis të gjitha institucioneve për përballimin e emergjencës deri në rivendosjen e normalitetit të plotë.

E mbështetëm prokurorinë të çojë përpara hetimet dhe të vendosë para përgjegjësisë penale të gjithë ata që do të rezultojnë përgjegjës.

Të sigurojmë burimet e brendshme dhe mbështetjen e duhur ndërkombëtare për tejkalimin e pasojave të rënda të këtij tërmeti të tmerrshëm”.

FOTO+VIDEO/ Meta mbledh Këshillin e Sigurisë Kombëtare, Rama i pranishëm

Presidenti i vendit, Ilir Meta ka mbledhur mengjesin e sotem Keshillin e Sigurise Kombetare.

Sikunder mund ta shihni edhe ne foto i pranishem eshte edhe kryeministri Edi Rama, i cili konfirmoi ne fakt se do te ishte pjese e takimit gjate fjales se mbajtur ne mbledhjen e qeverise.

Burime nga mbledhja bejne me dije se ne takim nuk eshte i pranishem kreu i PD-se, Lulzim Basha, per te cilin thuhet se nuk ka pasur nje ftese.

Ne mbedhje, po sipas burimeve per “Panorama” mungon edhe i ngarkuari me pune i kryeministit per menaxhmin e emergjences, ministri Bledi Çuçi.

kehsilli sigurise keshilli sigurise rama meta meta rama meta rama1 meta rama2

Te lidhura

Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.