FOTO+VIDEO/ Huliganët anglez të papërmbajtshëm, sulmojnë me shishe lojtarët kundërshtarë pasi i shënuan gol

Jan 22, 2022 | 21:23
SHPËRNDAJE

Sfida midis Everton dhe Aston Vila nuk shkoj shumë mirë për shkak të tifozëve të ekipit nga Mersesajd, të cilët dhuruan një skenë të shëmtuar pas golit që pësoi skuadra e tyre.

0_JS255700025

Everton u mposht me shifrat 0-1 nga Aston Vila. Gjatë festimeve të golit nga djemtë e drejtuar nga Xherrard, tifozët e Everton filluan të gjuanin me shishe drejt tyre.

Duket se këto shishe goditën dy lojtarë, Kesh dhe ishin Dinje.

asdff

gzsdf

Klubi i Everton me anë të një postimi ka bërë me dije se personat përgjegjës për këtë janë shoqëruar për në polici.

 

 

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura