FOTOT/ “Zbor pa bukë, lakuriq në dëborë”, si ishte ushtria e Enver Hoxhës gati të sfidonte edhe… Amerikën

SHPËRNDAJE

Zbor pa buke, lakuriq ne debore, me devotshmeri te larte e grate me te forta se burrat.

Jane vetem disa percaktime qe te sjellin ne mend ushtrine e dikurshme, ate te ish diktatorit Enver Hoxha me sloganin e njohur, gjithmone gati per te mposhtur armikun dhe imperializmin amerikan. Me poshte disa foto nga ushtria e asaj kohe, postuar nga Tema:

ush ushtar-3 ushtar12 ushtar13 ushtar15 ushtare-9 ushtare10 ushtare11 ushtra14 Ushtria2 Ushtria6 ushtria7 ushtria8 ushtria9 ushtriaa

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakU përfolën për lidhje dashurie, të gjitha aventurat me partnerë të ndryshëm të Mërgim Mavrajt dhe Adea Pulës
Artikulli tjetërDuro drejt rikthimit në kampionatin maqedonas, i del emri te “rivalët” e Shkëndijës

S'KA KOMENTE

Comments are closed.