FOTOT/ Vizita e John Kerry-t në Tiranë, ja si e komenton ai në Twitter

| 18:06
SHPËRNDAJE

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry ndaloi këtë të diel për një vizitë të shkurtër në Shqipëri, ku u takua me liderët kryesorë të vendit. Kryefjala e vizitës së tij ishin masat kundër korrupsionit që mund sjellin vendin më afër Bashkimit Evropian.

Vetë Sekretari Amerikan i Shtetit shkruan në Twitter për pritjen e ngrohtë në Shqipëri dhe për atë çfarë ka diskutuar me Kryeministrin, Edi Rama dhe ministrin e Jashtëm, Ditmir Bushati.

John Kerry shkruan se ka pasur një diskutim të gjithanshëm me Ramën dhe Bushatin duke nisur nga çështjet e sigurisë dhe ISIS, ekonominë dhe integrimin në BE.

“Reuters” shkruan se Shqipëria ka marrë 20 milionë dollarë ndihmë nga SHBA-të për reformën në drejtësi dhe forcimin e zbatimit të ligjit. Në kthim, Shqipëria ka ndihmuar Uashingtonin me arritjen e synimeve në politikën e jashtme. Gjithashtu, Shqipëria i ka dhënë 15 mijë tonë municionet të kohës së Bashkimit Sovjetik luftëtarëve kurdë dhe forcave të sigurisë në Irak për të luftuar ISIS-in, citon “Reuters” në zyrtar të DASH-it.

Sekretari Amerikan i Shtetit, John Kerry, gjate mberritjes se tij ne aeroportin "Nene Tereza", ne nje vizite zyrtare ne Tirane./r/n/r/nSecretary of State John Kerry as he leaves his plane on his arrival in Tirana, Albania, 14 February 2016. US Secretary of State John Kerry is in Tirana for a one day official visit.

24391909854_4df05ddfc8_k 24391980164_d52b58bd1e_k 24392014394_63cb570a50_k 24392066464_4916cd47da_k 24392129754_21cf96e199_k 24392135874_6cb7da5cf4_k 24393237214_ade33e7a3b_k 24393273894_8d66eb6c30_k 24395646913_0f29473cb3_k 24395701933_f09b04cb29_k 24395886033_cf6e651b14_k 24395896963_11b698f8bd_k 24395915683_3d7d687529_k 24397002373_513d469a00_k 24654854569_15522b79bb_k 24654860709_c7d31ea4f1_k 24654937599_6a94c9eb58_k 24655017199_8bcdc96fbb_k 24655077449_b9b16bdcde_k 24655111439_bcae89644f_k (1) 24655111439_bcae89644f_k 24727070360_682e006ea2_k 24727158420_cebf4e5357_k 24727206500_43b3f639c4_k 24728314430_7cd3a14a52_k 24904453752_8cb74f2307_k 24904582332_5bee45d4ba_k 24904599102_2a328d2408_k 24904719462_151f6f5a90_k 24905835322_1e94da07b5_k 24905840652_c16d54429d_k 24929197131_80e3f9e04e_k 24929398741_9e8202e6c5_k 24996367966_6c346fee06_k 25022701415_4a66032716_k 25022714175_29708e4b20_k 25022750855_d2df540298_k 25023858055_c7c59d7b9d_k 25023877745_2774dfa843_k

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

3 KOMENTET

Comments are closed.