FOTOT/ U arrestua në Tiranë për llogari të Gjykatës Speciale në Kosovë, tifozët kuqezi i dalin “krah” ish-anëtarit të UÇK: Lironi Dritan Goxhajn! (VIDEO)

Sep 10, 2023 | 19:35
SHPËRNDAJE

Ditën e sotme në stadiumin “Ari Albania” në kryeqytet do të luhet ndeshja e Kombëtares shqiptare përballë përfaqësueses së Polonisë, e vlefshme për eleminatoret e “Euro 2024”.

901f5d5c-9c26-4f5b-ba29-24abe6c785f2

Tifozët kuqezi kanë mbushur rrugët e Tiranës dhe po marshojnë drejt stadiumit me flakadanë, postera dhe thirrje patriotike.

Panorama TV ka siguruar disa nga pamjet e festës së tifozëve kuqezi në kryeqytet, pak para fillimit të sfidës.

Ajo që të bie në sy, ëshë edhe mbështetje e tifozëve për ish-anëtarin e UÇK-së, Dritan Goxhaj, të arrestuar në Tiranë, për llogari të Gjykatës Speciale në Kosovë.

Vetë Goxhaj ka pretenduar pafajësinë dhe ka akuzuar Serbinë për akuzat e ngritura ndaj tij, ndërkohë që në Tiranë tifozët kanë realizuar një poster me mbishkrimin “lironi luftëtarin e Lirisë, Dritan Goxhajn”.

Ora 19:35- Tifozët i afrohen stadiumit “Air Albania” dhe bëhen gati për t’u futur brenda. (VIDEO)

 

7ea51bd2-85fc-468d-8b09-070365239d4e 8a1f1add-65e1-43fc-bb3b-748f1a447d66 11f07dc0-4383-4971-8ce4-0d952e38f5e7 7cd293a8-5005-4257-be1f-9cc5ab438396 0635e5a6-5b25-4d89-a2e4-b2a004c0496c 5ac7b6c0-a9ac-427c-8a5a-db5d4e344685 6d1ede50-4878-4206-951f-49f1565c4bfc

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura