LIVE/ Të gjunjëzuar para dhimbjes, lot e puthje në arkëmorte. Si po përcillen dy shqiptarët që humbën jetën në Genova (fotot)

SHPËRNDAJE

Perballe kesaj dhimbjeje nuk ka asnje fjale ngushellimi. Lot e puthje ne arkemorte, ku mbahen trupat e pajete te atyre qe padrejtesisht e pa asnje faj humben jeten ne tragjedine e Genovas, teksa ura Morandi u shemb e zuri nen vete 41 persona.


Mes tyre, dy shqiptaret, Admir Bokrina dhe te riun 22 vjecar Marjus Djerri. Mediat italiane, teksa saportojne sot per diten e zise ne Itali, flamujt ne gjysme shtize dhe pjesen e dyte te funeralit per lamtumiren e fundit per 18 viktimat e tjera, postojne edhe keto foto qe nuk kane nevoje per shume koment. Arkemortet e tyre jane mbuluar me flamurin shqiptar.

bokrina

Players of the Campi Corniglianese soccer team mourn near the coffin of their teammate, 22 year-old Marius Djerri, one of the victims of the Genoa highway-bridge-collapse disaster, prior to the State funeral at the Fiera di Genova exhibition center, in Genoa, Italy, 18 August 2018. The Morandi bridge partially collapsed on 14 August, killing at least 41 people. ANSA/LUCA ZENNARO

Players of the Campi Corniglianese soccer team mourn near the coffin of their teammate, 22 year-old Marius Djerri, one of the victims of the Genoa highway-bridge-collapse disaster, prior to the State funeral at the Fiera di Genova exhibition center, in Genoa, Italy, 18 August 2018. The Morandi bridge partially collapsed on 14 August, killing at least 41 people. ANSA/LUCA ZENNARO

djerri2 genova genova1 genova2

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.