FOTOT/ Rama publikoi hartën ‘ku Kosova është pjesë e Serbisë’, shpërthejnë reagimet në Facebook. ‘Zhduket’ video dhe zëvendësohet me…

| 15:48
SHPËRNDAJE

FB_IMG_1574168609301
Video e publikuar nga Rama, ku Kosova eshte pjese e Serbise

Kryeministri Edi Rama publikoi mëngjesin e sotëm në një postim në Facebook hartën e investimeve për sigurimin e furnizimit 24 orë me ujë në zonat rurale të vendit nga veriu në jug.

Por ajo që ra në sy është se në hartën e publikuar fillimisht, Republika e Kosovës figuronte brenda territorit të Serbisë.

Per kete, ne komentet poshte videos pati shume reagime nga qytetarët të cilët e kanë quajtur Ramën si “mikun e Vuçiçit”.
Por, disa ore me vone kryeministri Rama e “zhduku” videon e pare dhe publikoi nje tjeter material filmik, ku duket vetem kufiri i Shqiperise dhe jo kufijte e vendeve te tjera te Ballkanit.
reagime1
koometnet 2
video e re
Video e re ku u zhduken kufijte edhe me vendet fqinje
20191119_141038
20191119_141111-624x1024 FB_IMG_1574168609301

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.