Fotot/ Pranga çiftit shqiptar pas kontrollit në makinë, dy të rinjtë “kishin tejmbushur” automjetin me drogë

SHPËRNDAJE

Dy operacione ne kufirin greko-shqiptar, jane  sekuestruar 192 kg marijuane. Ne operacionin e pare mbreme ne darke ne Nerajdha, Igumenice, u ndalua nje automjet brenda te cilit u gjeten dhe sekuestruan 99 pako me 106 kg 740 gram marijuane nderkohe qe u arrestuan dy greke mashkull 47-vjec dhe femer 46-vjec.

Nderkohe ne operacionin e dyte ne Menidhi, Aitiloakarnania, u arrestuan dy shqiptare, mashkull 21-vjec dhe femer 20-vjece pasi ne mjetin e tyre u gjeten dhe sekuestruan 85 pako me 85 kg 915 gram marijuane.

Prej fillimit te vitit e deri sot, ne Igumenice, Korfuz, Lefkadha, Kefalonia, Janine, Athine, Selanik, Arte, Aitiloakarnania, Kostur, Grevena, Follorine, Aleksandroupoli, policia greke ka sekuestruar rreth 7.9 ton marijuane qe vinte nga Shqiperia.

drpge5droge4droge3drpge2droge1

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.