Fotot nga paparazzi/ Gratë e PD “preferojnë” Lulzim Bashën, i drejtohet Kuvendit shoqëruar nga ligjvënëset demokrate

Sep 17, 2023 | 16:49
SHPËRNDAJE

Prej gati 1 vit e gjysmë, Lulzim Basha nuk ishte më kryetar i Partisë Demokratike. Pas largimit të tij nga selia blu, ai vijonte të vinte në Parlament, por këtë herë krejt ndryshe nga sa ishim mësuar ta shikonim.

lulzim basha deputete PD

Ndryshe nga herët e tjera, Basha zgjidhte ta bënte rrugën duke folur në telefon, apo duke përshëndetur gazetarët që po e prisnin. Por tashmë, që është zyrtarisht kryetar i Partisë Socialiste, Basha është rikthyer me miqtë dhe kolegët e tij të selisë blu.

lulzim basha deputete PD1

Ashtu si duket edhe në fotot e siguruara nga paparaci ynë, kryetari i PD, ka mbërritur në oborrin e Parlamentit me kolegët e tij.

lulzim basha deputete PD2

Por ajo që na bie në sy kryesisht këtë herë, është numri më i madh i grave që e shoqërojnë Bashën. Ndoshta ka qenë momenti i shkrepjes, apo ndoshta realisht Basha ka më shumë mbështetës në këtë rikthim të tij si kryetar i PD-së.

lulzim basha deputete PD3 lulzim basha deputete PD4 lulzim basha deputete PD8 lulzim basha deputete PD7 lulzim basha deputete PD6 lulzim basha deputete PD5

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura