Fotot nga paparazzi/ Deputeti i PD-së dëmtohet nga përleshja me Gardën, ligjvënësja filmon kolegët teksa futen nga dritarja

Nov 18, 2023 | 16:38
SHPËRNDAJE

Opozita ka vendosur që të marrë një sërë aksionesh që kryesisht konsistojnë në protesta në sallën e Parlamentit, por edhe gjatë zhvillimit të komisioneve të ndryshme, në Kuvend.

Asllan Dogjani

Deputetët iu desh të përballeshin me Gardën për t’u futur në sallën e Kuvendit, ku përplasjet nuk munguan. Natyrisht që deputetët e Partisë Demokratike ia dolën që të futeshin në ambientet ku edhe po zhvilloheshin komisionet, por jo pa dëmtime.

Asllan Dogjani1

Deputeti Asllan Dogjani duket se ka mbetur i lënduar, teksa po përpiqej të futej në Kuvend. Ai shihet në hyrje teksa shikon krahun, që me gjasa i është dëmtuar gjatë përpjekjeve për tu futur brenda.

Asllan Dogjani2

Ndërkohë Etilda Hoti, e cila është një deputete që s’ka spikatur kurrë në aktivitetet politike të organizuara, ndjek me rigorozitet të gjitha seancat plenare.

etilda gjonaj

Deputetja e PD-së ka preferuar që të qëndrojë larg zhurmës së deklaratave të kolegëve të saj. Dhe duket se kjo foto është padyshim treguesi më i mirë i angazhimit të saj politikë.

Teksa kolegët e saj po zhvillonin një aksion të ashpër opozitar për tu futur në ambientet e Kuvendit, deputetja e re ka zgjedhur që këtë pamje ta shijojë nga salla e komisionit, ku edhe po merrte pjesë.

etilda gjonaj1

Si një spektatore, më shumë sesa një protagonist, Elda ka preferuar që skenën ta xhirojë me telefonin e saj, por jo të bëhet pjesë e këtij aksioni, që duhet thënë kryesisht kishte më shumë protagonist meshkuj.

etilda gjonaj2

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura