Fotot nga paparazzi/ Deputetët e PD-së hapin rrugën kur kalon Sali Berisha, ç’ndodhi në oborrin e Kuvendit

Sep 17, 2023 | 15:13
SHPËRNDAJE

Sali Berisha nuk mungon thuajse në asnjë seancë plenare. Dhe duhet thënë se padyshim ai është nga deputetët më aktiv edhe në foltore.

sali berisha kuvend deputete 5

Por, duket se imazhi i tij është aq i rëndësishëm edhe jashtë ambienteve të Parlamentit. Lideri historik i Partisë Demokratike pritet thuajse gjithnjë nga shumë kolegë të tij, duke qëndruar në oborr deri në momentin që ai mbërrin.

sali berisha kuvend deputete 1

Por, duket edhe pasi ai lë selinë e Parlamentit, bashkëpunëtorët e tij vijojnë të jenë të angazhuar pranë tij. Kjo foto sjellë më së miri atë se çfarë ndodh në oborr. Paparaci ynë ka mundur të shkrepë një foto, teksa Berisha ka qenë duke lënë Parlamentit, një grup deputetësh të kampit opozitar, kanë bërë rrugë për të.

sali berisha kuvend deputete 2

Teksa kanë qenë duke biseduar me njëri-tjetrin, thuajse të gjithë kanë hapur rrugën, për ta lënë Berishën që të kalojë. Një gjest respekti, që duket se Berisha dhe ne si publik jemi mësuar t’i shohim.

sali berisha kuvend deputete 3 sali berisha kuvend deputete 4

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura