FOTOT/ Makinat përplasen “kokë më kokë”, 6 persona të plagosur në Sarandë

SHPËRNDAJE

Dy makina jane perplasur koke me koke, duke lene te plagosur 6 persona qe udhetonin me to. Aksidenti ka ndodhur mbrëmje në Sarandë.

aksident-sarande5

Sipas policisë aksidenti u regjistruar rreth orës 22:45, në aksin rrugor Ksamil-Sarandë në vendin e quajtur “Baxho”.

“Në aksident janë perfshirë dy automjete, një tip Benz me targa AA 999 BL me drejtues Ledjon Haxhi që po udhetonte nga Saranda në drejtim te Ksamilit, dhe një automjet tjetër  tip Shervolet me targa AA 447 EO me drejtues shtetasin Edmond Likometi që ishte nisur në drejtim të Sarandës”, sqaron policia, raporton Oranews.

aksident-sarande6

Grupi i policisë dhe ambulanca kanë mberritur menjëher në vendngjarje, ndërsa po punohet për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.