FOTOT/ Fytyra e luftës! Të gjitha pamjet e natës që tronditi Turqinë…

| 9:25
SHPËRNDAJE

Trupat turke u përpoqën të kryejnë një grusht shteti kundër presidentit Erdogan dhe qeverisë së tij, e pasi vendi u la në gjak, autoritetet turke njoftuan zyrtarish se ai dështoi.

Të paktën 90 vetë u vranë në revoltën e përgjakshme teksa mbështetësit e Erdoganit u përplasën me rebelët ushtarakë.

Ndërtesa e parlamentit turk u sulmua me bomba, ndërkohë që si policia, edhe qytetarët u qëlluan në rrugë.

Presidenti Erdogan është betuar për hakmarrje ndaj përgjegjësve, teksa fajësoi Fetullah Gulenin që jeton në Filadelfia.

“Ajo që po ndodh është një rebelim dhe një tradhëti”, tha ai dhe se ata që e kryen “do ta paguanin shtrenjtë”. Turqia shpalli menjëherë gjendjen e jashtëzakonshme. (bota.al)

Më poshtë pamjet natës së djeshme që tronditën Turqinë dhe botën.

37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

1 KOMENT

Comments are closed.