Fotot e rralla/ “Ta bëjmë fshatin, qytet”, jeta e fshatarëve në Shqipërinë komuniste

SHPËRNDAJE

Në vijim të publikimit të fotove të Michel Setboun nga Shqipëria e 1991-s, gazeta TemA po sjell imazhe të rralla nga gjëndja e fshatarëve dhe jeta e tyre e përditshme në atë kohë.

Fshatarët e shkretë punonin gjithë ditën tokat që dikur i kishin pasur të tyret, për një copë bukë.

Ata që e kanë jetuar atë kohë, e dinë se çfarë tmerri ishte të punoje nga mëngjesi në darkë me barkun bosh.

kom111 kom113 kom110 kom109 kom106 kom112 kom116 kom115 kom114 kom117 kom121 kom122 kom120 kom119 kom137 kom168 kom167 kom169 kom189 kom190 kom191 kom196 kom11 kom12 kom18 kom21 kom22 kom19 kom20 kom24 kom25 kom28 kom27 kom35 kom34 kom36 kom37 kom38 kom40 kom39 kom96 kom97 kom98 kom99

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.