FOTOT/ E kujtojmë shpesh si Elsa e ‘Pallatit 176’, Eva Alikaj: Ishte shumë e lodhshme të isha aq komike

| 10:35
SHPËRNDAJE

pjimage - 2019-12-07T103239.115

Ajo ka shumë role në kinematografi dhe në tetar, por një nga më të spikaturit është ai i Elsës te Pallati 176.

E ftuar mbrëmjen e të premtes në emisionin “Zonë e Lirë”, aktorja Eva Alikaj ka treguar ndër të tjera edhe për rolin që e bëri shumë të famshme, sa batutat e atij filmi përdoren edhe sot në komunikimet mes njerëzve për të bërë batuta.

“Ta luash për 5 vjet, e sforcoja gjithmonë veten në shfaqjet e Pallati 176. Në fillim ka qenë shumë e këndshme, për mua ishte shumë e lodhshme, që të ishe aq e freskët, aq komike. Më dukej sikur lekët duhet t’i paguaja unë, aq shumë më pëlqente si profesion, merrja lekët dhe ia jepja mamit. Unë nuk e ndjej veten të harruar. Unë ika jo për të ndenjur, por ashtu erdhi puna, qëndrova për djalin”, tha Eva Alikaj.

8b06b8995105d50537c6bf2511c25a59 fr 56fb88bc6d1349d6f6344c343c51437d_XL eva-alickaj eva evaa

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.