FOTOT/ Dashuria e madhe për Enverin, si punohej në komunizëm nën parullën “Bar do hamë dhe dorën s’e shtrijmë”

SHPËRNDAJE

Per gjithe ata qe e kane jetuar, por edhe per ata qe vetem kane degjuar per jeten ne diktature, kjo galeri fotosh, ju tregon shume me shume se mijera fjale.

Si punohej ne komunizem, si beheshin punet vullnetare ne aksione te medha. Edhe pse punohej shumë, pagesat dhe shërbimet ishin tepër të ulëta dhe aspak justifikuese. (TemA)

 

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakBasha publikon videon: Skema e pasurimit të krimit dhe oligarkëve, në bashkëqeverisje me Ramën
Artikulli tjetërMerkatoja vazhdon, Partizani “prenoton” dy sulmues

S'KA KOMENTE

Comments are closed.