FOTOT/ Ankth e frikë në Thumanë, Basha pranë banorëve të prekur nga tërmeti. ‘Kanë të afërm nën rrënoja’

SHPËRNDAJE

Kryetari i Partise Demokratike Lulzim Basha ka mberritur ne Thumane aty ku raportohet se ka shume deme nga termeti i fuqishem qe ka goditur kete mengjes Shqiperine dhe fatkeqesisht ka shkaktuar edhe viktima.

Kryedemokrati Basha u ndal tek pallatet e shembura ne Thumane dhe u takua me banore te zones. Ne nje njoftim per mediat, zyra e shtypit e PD ben me dije se lideri i demokrateve ka inkurajuar qytetaret te ruajne qetesine dhe i ka bere thirrje forcave te rendit te bejne maksimumin.

Basha ka ndare me banoret dhimbjen per jetet e humbura nga termeti, qe ishte tragjik per disa familje ne Thumane dhe Durres.

Sic shihet edhe nga fotot, Basha ka takuar banore qe jane ne panik dhe te prekur nga dhimbja e madhe pasi kane te aferm ende nen rrenoja.

basha thumane4 basha thuman3 basha thumane2 basha thumane1

Te lidhura


Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.