FOTOLAJM/ Refuzoi kërkesën e Sali Berishës, Lulzim Basha tregon ‘forcën’, del në publik me drejtuesit e PD-së!

Sep 22, 2021 | 12:12
SHPËRNDAJE

Lulzim Basha ne kafe nenkryetaretPasi deklaroi publikisht se nuk do të lejojë mbledhjen e Kuvendit Kombëtar për të shqyrtuar vendimin e përjashtimit të Sali Berishës, Lulzim Basha ka dal në publik me drejtuesit e kësaj force politike.

Ai pas deklaratës për mediat është ulur për disa minuta në kafen e SHQUP-t, me nënkryetarët e PD-së, Enkelejd Alibeaj, Grida Duma, Jorida Tabaku dhe Alfred Rrushaj! Po bashkë më të isthe dheSekretarin e Përgjithshëm të PD-së, Gazment Bardhi.

Lulzim Basha ne kafe nenkryetaret1 (5)

Gazetari i Panorama.al, Mariglen Kume bëri të ditur se Basha dhe kupola drejtuese e PD-së kanë qëndruar disa minuta në kafen jashtë selisë blu, ndërkohë që janë rikthyer sërish brenda ambienteve.

Më herët gjatë deklaratës së tij, Basha tha se beteja e demokratëve është me Edi Ramën.

“Për 8 vite me radhë Edi Rama më ka akuzuar për kukull të Sali Berishës. Dje, Sali Berisha më ka akuzuar për peng  të Edi Ramës. E para është gënjeshtër, e dyta nuk do të ndodhë kurrë. Të dyja janë dy anë të të njëjtës medalje…

Sa u përket pretendimeve për referendume dhe kuvende, kuvend të Partisë Demokratike për të marrë në shqyrtim vendimet e qeverisë amerikane nuk ka për të patur. Objektivat tona janë përballja me Edi Ramën dhe regjimin e tij dhe e gjithë energjia jonë është e fokusuar këtu. Nuk ka për të pasur kuvend të Partisë Demokratike që shqyrton vendimet e qeverisë Amerikane”, tha Basha.

Lulzim Basha ne kafe nenkryetaret1 (3) Lulzim Basha ne kafe nenkryetaret1 (4) Lulzim Basha ne kafe nenkryetaret1 (2) Lulzim Basha ne kafe nenkryetaret1 (1)

© Panorama.al

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/