FOTOLAJM/ Mes rrënojave, vinçit që ende punon dhe njerëzve kuriozë që shkrepin fotot e fundit. Ja çfarë ka mbetur nga Teatri Kombëtar

| 12:21
SHPËRNDAJE

Aty ku vetëm katër ditë më parë qëndronte godina  e Teatrit Kombëtar, nuk ka mbetur asgjë veç rrënojave, një vinçi që pastron vendin dhe njerëzve kuriozë që shkrepin fotot e fundit.

Në agim të 17 majit, fadromat hodhën poshtë ndërtesën e Teatrit, ndërsa artistë e aktivistë të shumtë u përplasën dhunshëm me policinë, në mbrojtje të godinës.

teatri

Kanë qenë të shumtë zërat kundër këtij vendimi të qeverisë e bashkisë, ndërsa Aleanca për mbrojtjen e Teatrit ka thënë se do të vijojë protestat, ku ajo e radhës pritet të mbahet sot rreth orës 17:30.

teatri-germadha (1) teatri-germadha (2) teatri-germadha (3) teatri-germadha (4) teatri-germadha (5) teatri-germadha (6) teatri-germadha (7) teatri-germadha (8) teatri-germadha (9) teatri-germadha (10) teatri-germadha (11) teatri-germadha (12) teatri-germadha (13) teatri-germadha (14) teatri-germadha (15) teatri-germadha (16) teatri-germadha (17) teatri-germadha (18) teatri-germadha (19) teatri-germadha (20) teatri-germadha (21) teatri-germadha (22) teatri-germadha (23) teatri-germadha (24) teatri-germadha (25)

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.